Το περιστατικό συνέβη στους Στρόπωνες προς Μετόχι, στην Εύβοια την ώρα που ο άνδρας έκανε αγροτικές δουλειές.
Οι Στρόπωνες, με πληθυσμό 498 κατοίκους το 2011, είναι από τα μεγαλύτερα χωριά του Δήμου Διρφύων – Μεσσαπίων της Εύβοιας. Είναι χτισμένο ανάμεσα στο υψηλότερο βουνό της Ευβοίας, τη Δίρφυ με υψόμετρο 1743μ., το Ξεροβούνι και άλλα.
Στους Στρόπωνες λοιπόν έγινε το ατύχημα. Κάτω από άγνωστες συνθήκες, ένα δέντρο καταπλάκωσε έναν άντρα, προκαλώντας του σοβαρά τραύματα. Να σημειώσουμε ότι οι άνεμοι στην περιοχή ήταν ιδιαίτερα ισχυροί. Στο σημείο βρίσκεται ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ και η ΕΜΑΚ.
Πριν από τρεις ημέρες πάλι στην Εύβοια, έχασε τη ζωή του μεσήλικας υλοτόμος ο οποίος δυστυχώς καταπλακώθηκε και εκείνος από ένα πεύκο και ο θάνατος ήταν ακαριαίος.
Εύβοια: Τι απίστευτο είδε μέσα σε έναν κουβά; Δείτε την φωτογραφία.
Εύβοια: Δείτε πως σώθηκε μια γυναίκα από βέβαιο θάνατο
Ακολουθήστε το evianews.com στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι όλα τα νέα.
Δείτε τα τελευταία νέα από τη Χαλκίδα και την Εύβοια με την υπογραφή του evianewsτου Γιώργου Κουτσελίνη.